Sahte Yedek Parça Whatsapp İhbar Hattı

Sahte Yedek Parça Whatsapp İhbar Hattı

SAHTE YEDEK PARÇA NEDİR ?

Sahte otomotiv yedek parçası; araç veya yedek parça üreticisi tarafından üretilen ya da ürettirilen ürünlerin dışında olan, mevzuat standartlarını karşılayacak şekilde üretilmemiş, tamamen yasadışı yollarla merdiven altı olarak tabir edilen yerlerde üretilerek, hem araç hem de parça üreticisinin adının kullanıldığı ne olduğu belirsiz mamullerdir.

SAHTE YEDEK PARÇA NEDEN ÜRETİYOR ve SATILIYOR ?

Otomotiv satış sonrası pazarının büyümesi ve ürün fiyatlarının artması, en düşük maliyetle üretilen, ne olduğu belli olmayan parçaların, piyasaya çok daha ucuz fiyatla sürülmesine sebep olmaktadır. Bir ürüne talep arttıkça kimi etik dışı kişiler haksız kazanç elde edebilmek adına ürünün özelliklerini ve yeterliliklerini göz önüne almadan bu işe girebilmekte ve bu ürünler hiçbir test ve kontrole tabi olmadan el altından piyasaya sürülmektedir.

SAHTE YEDEK PARÇA NEDEN SATILMAMALI ?

Öncelikle can güvenliği için, sonrasında da haksız kazanca karşı durmak için sahte yedek parçadan uzak durulmalıdır.

OSS MARKA KORUMA ÇALIŞMA GRUBU NEDEN VAR ?

Piyasada var olan sahte ürünlerin hem can hem mal güvenliğini tehlikeye atmasının önüne geçmek için topluca mücadele şarttır. Birlikte atılan adımlar bireysel çabaların çok ötesinde sonuç vermektedir. Bu sebeple önceki dönemde sahte ürünler ile mücadeleyi bireysel olarak yürüten OSS üyeleri yeni dönemde toplu bir sinerji ve güç birliği oluşturmak adına Marka Koruma Çalışma Grubu altında faaliyetlerini sürdürmektedir. OSS üyesi üretici ve dağıtıcıların birlikte faaliyet gösterdiği grubumuzun tek gayesi, hangi ürün grubundan ya da markadan olursa olsun, bu işe meyil edenlere göz açtırmamak, mevcut hukuki alt yapıyı kullanarak baskınlar düzenlemek, sahte ürünü tamamen piyasadan silmektir.

SAHTE YEDEK PARÇA İHBAR HATTI NEDİR ?

Sahte yedek parça üretimi ve dağıtımı öncelikle suçtur ve sektörümüze zarar vermektedir. Satış sonrası pazarında yer alan her birey bu haksızlığa ve suça karşı tepki göstermelidir. Sektörümüzde yer alan kişilerin birçoğu bu bilince sahiptir ancak tepkinin nasıl gösterileceği işlenen suça nasıl karşı çıkılacağı tam olarak bilinmemektedir. Bu sebeple tüm ihbarların tek bir noktada toplanacağı ve Hukuk Bürosu tarafından değerlendirilerek, tüm hukuki süreçlerin profesyonel kadro tarafından gizlilik esası göz edilerek takip edileceği SAHTE YEDEK PARÇA WHATSAPP İHBAR HATTI aktif edilmiştir.

SAHTE YEDEK PARÇA İHBARI YAPAN KİŞİNİN GİZLİLİĞİ

Sahte yedek parça ihbar hattına bildirimde bulunan kişilerin tüm verileri KVKK kapsamında koruma altındadır ve sadece hukuk bürosunun bilgisi dahilindedir. Marka Koruma Çalışma Grubu üyeleri dahil 3. Kişiler ile kesinlikle paylaşılmamaktadır.

SAHTE YEDEK PARÇA İHBAR HATTINA NASIL İHBARDA BULUNULUR ?

0542 199 76 77 nolu ihbar hattına sahte yedek parça üretimi ya da dağıtımı yapan firma bilgilerini yazılı olarak bildirebilirsiniz. İhbarınızda marka, yer, adet vb. detayları paylaşmanız, mümkünse fotoğraflamanız ihbarın takibini kolaylaştıracaktır.