OSS Derneği Automechanika İstanbul 2023’e Damgasını Vurdu

OSS Derneği Automechanika İstanbul 2023’e Damgasını Vurdu

Otomotiv satış sonrası sektöründe dünyanın lider ticaret fuar markası ve Doğu Avrupa, Balkanlar, Orta Doğu ile Kuzey Afrika’yı da kapsayan bölgede sektörünün en büyük uluslararası organizasyonu olan Automechanika Istanbul 2023, bu yıl da sektörü buluşturdu. Türkiye’de otomotiv satış sonrası pazarının çatı kuruluşu Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS) de Messe Frankfurt Istanbul ve Hannover Fairs Turkey iş birliği ile 8-11 Haziran 2023 tarihleri arasında, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen organizasyona damgasını vurdu.

Fuar etkinliklerine bu yıl 8’incisi düzenlenen OSS Konferansı ile start verildi. Konferans sektörün önde gelen isimlerinden Delphi Technologies Avrupa, Orta Doğu Afrika Satış Sonrası Başkan Yardımcısı Jean-François Bouveyron’u ağırladı. “Otomotivde yeni teknolojiler! Aftermarket için başlangıcın sonu mu? Sonun başlangıcı mı?” başlıklı sunumuyla katılımcılara hitap eden Jean-François Bouveyron “Ne zaman politikacılarla konuşsam hep şu cümleyi duyuyorum; bizim en büyük düşmanımız içten yanmalı motorlar. Hayır aslında bizim düşmanımız karbon emisyonu ve biz içten yanmalı motoru çevreci olacak şekilde yaratabilirsek aslında bu alternatif ile de ilerleyebiliriz. Hidrojen ise çevre dostu içten yanmalı motorlar yaratmanın yeni aracı olacak. Elektrik şehir içinde kullanımda olan binek araçlara tanınan bir ayrıcalık olacak; ancak hafif ticari araçlar için hidrojen yakıt hücreleri, kamyonlar için ise hidrojen enjeksiyon sistemlerinin kullanımı söz konusu olacak” dedi.

Konferansın akabinde, OSS üyelerinin hizmetinde olan OSS Lounge’da düzenlenen kokteylde, üyeler bir araya gelip sohbet imkânı buldular.

9 Haziran Cuma günü Automechanika Akademi Sahnesinde OSS ve Taysad’ın destekleriyle düzenlenen E4B panelinde, OSS İş’te Balans Çalışma Grubunu temsilen, Grup Üyesi Aslıhan Mermer konuşmasını gerçekleştirdi.

Yine 9 Haziran Cuma günü, aynı sahnede, Yasal Düzenlemeler Çalışma Grubunun organizasyonuyla düzenlediği Otomotivde Ürün Güvenliği ve Denetim Faaliyetleri Paneli, Çalışma Grubu Üyesi, aynı zamanda PWC Kıdemli Konu Uzmanı Bumin Kaan Köktürk’ün moderasyonuyla, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Metroloji ve Sanayi Ürünler Genel Müdürlüğü Uzmanı Ozan Erdem , Ticaret Bakanlığı Ticaret Uzman Yardımcısı Salih Erçel  ve  TSE Ulaşım Sistemleri Merkez Başkanlığı’ndan bir Uzman’ın katılımıyla gerçekleşti.

Aynı gün başlayan diğer panelde ise, Marka Koruma Çalışma Grubu organizasyonunda ‘’Marka Korumada Önlemler ve Yaptırımlar’’ konu başlığıyla, Çalışma Grubu Üyesi Ozan Keyik Moderatör, Av. İbrahim Gündoğdu ve Kendal Basut ise konuşmacı olarak yer aldılar.