OSS Derneği Automechanika Istanbul 2024'e Damgasını Vurdu

OSS Derneği Automechanika Istanbul 2024'e Damgasını Vurdu

 

OSS Derneği Automechanika Istanbul 2024'e Damgasını Vurdu

 

Otomotiv satış sonrası sektöründe dünyanın lider ticaret fuar markası ve Doğu Avrupa, Balkanlar, Orta Doğu ile Kuzey Afrika’yı da kapsayan bölgede sektörünün en büyük uluslararası organizasyonu olan Automechanika Istanbul 2024, bu yıl da sektörü buluşturdu. Türkiye’de otomotiv satış sonrası pazarının çatı kuruluşu Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS) Messe Frankfurt Istanbul ve Hannover Fairs Turkey iş birliği ile 23-26 Mayıs 2024 tarihleri arasında, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen organizasyona damgasını vurdu. 

Fuar etkinliklerine bu yıl 9’uncusu düzenlenen OSS Konferansı ile start verildi. ‘’Dünyada ve Türkiye’de Otomotiv Satış Sonrası Pazarının Geleceği’’ temasıyla 23 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen Uluslararası 9. OSS Konferansı birbirinden değerli 4 konuşmacıyı ağırladı. Schaeffler Automotive Aftermarket Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı Alex MUNGIURI’nin moderatör olduğu konferansın konuşmacıları ise Global One Automotive Genel Müdürü Ingo REIFF, Groupauto International Başkan&CEO’su Guenter WEBER ve ATR International AG CEO’su Warren ESPİNOZA oldu. Konferansın kapanışında konuşan OSS Genel Sekreteri Emirhan Silahtaroğlu tüm katılımcılara ve dinleyicilere teşekkür etti.

Konferansın akabinde, OSS üyelerinin hizmetinde olan OSS Lounge’da düzenlenen kokteylde, üyeler bir araya gelip sohbet imkânı buldular.

24 Mayıs Cuma günü Automechanika Istanbul Akademi kapsamında birçok panel düzenlendi. Panellere yoğun bir ilgi ve katılım oldu OSS Derneği Marka Koruma Çalışma Grubu'nun katılımıyla 24 Mayıs Cuma günü 11.00’de gerçekleşen Bakım ve Onarımda Marka Korumanın Önemi ve Son Yasal Gelişmeler Paneli ile başlayan program 14.30’da Mobilite, Teknoloji ve Sürdürülebilirlik Çalışma Grubu'nun hazırladığı Sürdürülebilir Mobilite ve Teknoloji Paneli ile devam etti. OSS Derneği İş’te Balans Çalışma Grubu'nun ve TAYSAD’ın desteklediği, Automechanika Academy kapsamında düzenlenen equality 4 business panelinde ise moderatör ve konuşmacılar sektördeki kadın istihdamı ve fırsat eşitliği hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

Automechanika Istanbul 2024’ü 35 ülkeden 1450 katılımcı firma ve 12 ülke pavilyonunun yer aldığı fuarı 60.283 satın almacı ziyaret etti. Toplam katılımcı sayısı, uluslararası katılımcı sayısı, toplam ziyaretçi sayısı ve toplam sergi alanı alt başlıklarında yoğun bir katılıma sahne olan Türkiye’nin en büyük uluslararası ticaret fuarı Automechanika Istanbul, gelecek yıl 12-15 Haziran 2025 tarihleri arasında yine İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.