OYPG Satış ve Pazarlama Eğitimi'ne Yoğun İlgi

OYPG Satış ve Pazarlama Eğitimi'ne Yoğun İlgi


Otomotiv Yenileme Pazarı Geliştirme Derneği (OYPG), 26 Kasım 2016 tarihinde üyelerine yönelik Satış Yönetimi ve Stratejik Pazarlama Eğitimi düzenledi.Sheraton Grand Ataşehir’de gerçekleştirilen eğitime üye şirketlerin satış ve pazarlama ekipleri yoğun ilgi gösterdi. Eğitimde pazarlamadaki güncel eğilimler masaya yatırılırken, sektörel örneklemelere de değinildi.

Otomotiv Yenileme Pazarı’nın ihtiyaç duyduğu başlıklarda eğitimler düzenlemek amacıyla, 2016 yılında mevcut Komitelerine Eğitim Komitesi'ni de ekleyen Otomotiv Yenileme Pazarı Geliştirme Derneği (OYPG), bu kapsamda ilk eğitimini “Satış Yönetimi ve Stratejik Pazarlama” başlığı altında gerçekleştirdi. OYPG Yönetim Kurulu Üyesi ve Bilstein Group TR Genel Müdürü Serdar ASLAN tarafından verilen eğitimi, 100’ü aşkın katılımcı takip etti.

Tam gün süren eğitimde, stratejik pazarlama yöntemleri ve doğru satış teknikleri konularında katılımcılara örneklemeli bilgiler aktarıldı. Eğitimin öğleden önceki bölümü tamamen pazarlama konularına ayrılırken, öğleden sonraki bölümünde satış yöntemleri, başarılı satış stratejileri oluşturma başlıklarına değinildi.

PAZARLAMADA FARKLILAŞMANIN ÖNEMİ

Katılımcılara; pazarlamanın gelişimi, stratejik bir bakış açısıyla pazarlama, başarılı pazarlama yönetimi ve pazarlama ekiplerinin önemi gibi konularda detaylı bilgiler veren Serdar ASLAN, günümüz iş ortamında işletmelerin fiyatlama, ürün tedariği gibi konuların öncesinde pazarlamada farklılaşmasının önemini vurguladı. Otomotiv ve bağlı sektörlerden örnekler katılımcıların katkıları ile tek tek değerlendirilirken küçük, orta ve büyük ölçekli firmaların, aynı zamanda son tüketiciye hitap eden şirketlerin yöntemleri incelendi.

Eğitimin son bölümünde katılımcıların sorularını tek tek yanıtlayan Serdar Aslan, ‘'Bizleri, hizmetin daha ön planda olduğu, müşteri için çözüm seçeneklerinin sunulduğu, oyuncuların birbirine daha yakın olacağı, rekabetin çok daha çetin olacağı, internetin ve tüketici çözümlerinin ön planda tutulduğu bir pazar bekliyor’' diye konuştu.

Etkinlik, OYPG Derneği Başkanı Mesut URGANCILAR’ın Serdar Aslan’a teşekkür plaketi vermesi ve ardından katılımcılara sertifikalarının takdimi ile son buldu.

OYPG, Otomotiv’in Geleceği, Aftermarket ve 2025, Kişisel Gelişim, Lojistik, Telematik gibi konularla eğitimlerine Ocak ayı ve sonrasında hız kesmeden devam edecek.