OSS'den Satın Alma ve Tedarik Zinciri Eğitimi

OSS'den Satın Alma ve Tedarik Zinciri Eğitimi

OSS Eğitim Komitesi’nin faaliyetleri çerçevesinde, firmaların performansını önemli ölçüde etkileyen satın alma ve tedarik zinciri konusu üzerine, 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü Sheraton Grand İstanbul Ataşehir’de bir eğitim düzenlendi.

Stratejik Satın Alma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitmeni Korhan DEMİRCİ tarafından gerçekleştirilen eğitimin ilk bölümünde, Satın Alma Süreçleri Yönetimi, Modern Stratejik Satın Alma Uygulamaları, Satın Alma 4.0 konuları ele alındı. Eğitimin ikinci yarısında ise Tedarikçi İlişkileri Yönetimi başlığı adı altında; SRM Kavramı ve Kapsadığı Prosesler, Tedarikçi Seçme ve Değerlendirme, Tedarikçi Portföy Optimizasyonu, Tedariki Sözleşme Yönetimi, Tedarikçi Geliştirme Programları, Tedarikçi Risk Yönetimi ve Tedarikçi Kalite Yönetimi konuları hakkında DEMİRCİ, katılımcılara geniş bilgiler sundu. Eğitimin son bölümünde ise Lojistik ve Depo Yönetimi başlığı adı altında; Depo ve Depolama Kavramları, Lojistik, Tedarik Zinciri ve Depo İlişkileri, Etkin Stok Yönetimi ve Tedarikçi Stok Yönetimi konularına yer verildi.

Sektörün en önemli ihtiyaçlarından birisi olan yetişmiş ve bilinçli iş gücü için, farklı konularda eğitimler düzenleyen OSS Eğitim Komitesi, önümüzdeki günlerde yeni organizasyonlar ile faaliyetlerine devam edecek.